«Свято Вифлеємської зірки: звичаї, традиції, святкування».

13.12.2015 16:55

Щорічно у Лопушненській ЗОШ І - ІІ ступенів проводиться ряд народознавчих заходів під назвою «Свято Вифлеємської зірки: звичаї, традиції, святкування»

«Свято Вифлеємської зірки: звичаї, традиції, святкування».

Ми гуляли, веселились,

Усім весело було.

Вечорниці завершились

І, здасться, все пройшло.

Ні, так просто не проходить,

В серці струночка бринить,

Про Андріїв вечір -- спогад

В нашім серці буде жить.

Не став винятком і цей рік. Напередодні Андрія, саме у надвечір'я цього загадкового, очікуваного і веселого свята, невеликий актовий зал Лопушненської ЗОШ I- II ступенів умістив далеко не всіх бажаючих сюди потрапити. І недаремно, бо у залі, задекорованому під давню українську світлицю, відбувалися справжні Андріївські вечорниці, із справжньою калитою у вигляді сонця, спеченою господинею вечорниць Н.М.Киричук; народними розвагами, традиційними ворожіннями. Учні школи, педагог-організатор О.М.Бондарук, вчитель музики Ж.П.Чабан підготували програму із піснями, танцями, жартівливими сценками. А у самий розпал свята завітали сюди гості. Це сільські аматори, батьки учнів під керівництвом сільського бібліотекаря Вікторії Бутенко прийшли розповісти присутнім про святкування Андрія у часи їхньої юності.

«Кумоньки» О.Б.Чумак та В.О.Шостак веселили зал дотепними жартами й піснями. І не один впізнавав у них себе й опускав очі, а «куми» Л.В.Біляшевич та О.М.Суховінська поважно походжали по світлиці й презентували сценку приготування вареників.

Витримали «випробування» й хлопці їдучи на коцюбі, калиту кусати.

Несподівано швидко минув час розваг. Тож нехай звучать наші пісні, відроджуються наші традиції, бо хто знає минуле матиме й майбутнє.

Лідія Муж, учитель української мови та літератури